MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

červenec - srpen / 2019
Aktuální
číslo
  červenec - srpen

/ 58. Benátské bienále

/ Cesty na Měsíc (a zpět)

/ Rozhovor s Ivanem Mečlem

obsah

 

Výběr z archivu

Cover story k Boudníkově výstavě,
která se konala v roce 2007 v GHMP

Vladislav Merhaut o explosionalismu...

Recenze Boudníkovy předloňské
výstavy v Muzeu hl. města Prahy

Výstavu umělcových grafik ze sbírky
Galerie Ztichlá klika recenzoval Jiří
Bernard Krtička.

Jaká padesátá? 
Obsáhlý článek Vojtěcha Lahody k výstavě
Roky ve dnech, která se soustředila na
umění let 1945–57.
 

České umění boduje na veletrzích v Kolíně a v Bruselu

Zbyněk Baladrán získal cenu Audi Art Award jako nejzajímavější mladý umělec představený na letošním veletrhu Art Cologne v Kolíně nad Rýnem. Na veletrhu Art Brussels, který paralelně probíhal v Bruselu, získala ocenění za nejlepší prezentaci mezi začínajícími galeriemi místní D+T Project Gallery. Ústředním kusem její expozice byla socha Revoluce od Krištofa Kintery, známá postavička bušící hlavou do zdi.

Art Cologne je nejstarším galerijním veletrhem na světě, letos se koná již po 47. Navštívit jej je možné ještě do pondělí 22. dubna. Co do prestiže sice dnes Art Cologne zaostává za veletrhy v Basileji a Londýně, přinejmenším v Německu a v Rakousku jde však stále o nejvýznamnější akci svého druhu. Letošního ročníku se účastní přes 200 galerií z více než 25 zemí světa. Jediným českým zástupcem je pražská galerie SVIT, která zde vystavuje fotografie Markéty Othové a Michala Kalhouse.

Zbyněk Baladrán je na Art Cologne zastoupen pařížskou galerií Jocelyn Wolff. Podobně je tomu v případě několika dalších mladých českých umělců – vídeňská galerie Krobath vystavuje prace Dominika Langa, galerie Schleicher-Lange z Berlína pak okřídlené kancelářské křeslo od Krištofa Kintery.

Pražská galerie Hunt Kastner Artworks, mezi jejíž kmenové umělce Baladrán i Lang patří, se účastní veletrhu Art Brussels, který končí v neděli 21. dubna. Oproti veletrhu v Kolíně nad Rýnem je Art Brussels výrazněji orientovaný na nejsoučasnější umění a více prostoru zde dostávají mladé galerie. Hunt Kastner Artworks se jej účastní již podruhé. Letos vystavují nové obrazy Daniela Pitína. Art Brussels se koná po jednatřicáté a účastní se jej 189 galerií z 28 zemí světa.