MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2015 květen

Pro mladé zdarma

  • Datum / 11. 05. 2015
  • Autor / Ledvina Josef
  • Rubrika / zprávy

Praha – Národní galerie v Praze zavedla volný vstup pro děti a mládež do věku osmnácti let a pro studenty do dvaceti šesti let. Týká se zatím těch, kdo do galerie zavítají od dubna do prosince letošního roku. Propad příjmů ze vstupného dorovná generální partner galerie Komerční banka.

„Dlouhodobým cílem Národní galerie v Praze je zpřístupnit výtvarné umění v maximální možné míře veřejnosti – například po vzoru světových muzeí v Londýně nebo Washingtonu. Nyní se nám tento cíl ve spolupráci s Komerční bankou daří přivádět k životu. Chtěli bychom, aby se sledování výtvarného umění stalo pro mladou generaci samozřejmou součástí jejich kulturního života,“ uvedl generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt.

Nulové respektive dobrovolné vstupné zavedly pro návštěvníky všech věkových kategorií již na přelomu let 2013 a 2014 Slovenská národní galerie a Moravská galerie v Brně. První do celého svého objektu, včetně krátkodobých výstav, druhá do stálých expozic. V obou případech byl výsledkem výrazný nárůst návštěvnosti. Volné vstupné se v půlce měsíce stalo  tématem sympozia pořádaného Moravskou galerií (viz zpráva Rostislava Koryčánka na straně 10).