MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2016 prosinec - leden

Dalibor Krch

Dalibor Krch (*1983) absolvoval gymnázium v Brně, vystřídal vícero povolání a v současné době se živí jako výtvarník na volné noze. Kreslení ho začalo neobytně přitahovat už na základní škole, kdy jej okouzlily zahraniční komiksové sešity a poté celý bezbřehý svět západní popkultury. Patří mezi zakládající členy klubu 2D výtvarníků Hearts of Creation, který od roku 2013 sdružuje především brněnské ilustrátory, fotografy a grafiky.

V minulosti pracoval na kulisách pro brněnské Absolutní divadlo a Divadlo Šansonu a podepsaný je rovněž pod návrhy a realizacemi několika studiových staveb pro Českou televizi. Jeho kresby se objevily v řadě publikací a tiskových materiálů neziskových organizací jako Liga lidských práv, Nesehnutí nebo NaZemi.

Díky projektu posledně jmenované organizace se dokonce dostal do Ugandy, kde se podílel na sbírání informací o tamních fairtradových družstvech, pěstitelích a životě lidí. Je také autorem mnoha ilustrací pro soukromé i komerční zadavatele, plakátů, bookletů hudebních alb (High Purity, Pop Killers aj.) a storyboardů. Pro stolní hru Space Race, jež se zabývá dobýváním kosmu, vytvořil obsáhlý soubor kreseb. V budoucnu by rád vstoupil i na pole grafických románů, zatím má za sebou krátký autorský debut v komiksovém sborníku AARGH!