MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2010 říjen

Milan Sodoma

Milan Sodoma (*1985) absolvoval průmyslový design na SUPŠ v Uherském Hradišti a propagační grafiku na VOŠG a SPŠG v Praze. Ještě během studií navrhl logo pro Národní cenu za studentský design. Po škole pracoval jako art director v magazínu vydavatelství RF-Hobby, momentálně působí v Praze jako grafický designér na volné noze.
V komiksových kruzích na sebe poprvé upozornil příběhem Hrdinové vyvěšeným na internetu, následně publikoval v magazínu Bunkr komiks Jsi tam ještě…? a jeho další krátký příběh připravuje k vydání časopis Pevnost. Zúčastnil se též putovní výstavy Phantastyx. V domácím komiksovém kontextu na sebe Sodoma upozorňuje důrazem na poctivou, řemeslně zvládnutou kresbu, jejímž primárním cílem není vykřikovat do světa: podívejte, jak neuvěřitelně originální stylizaci jsem vymyslel! Současně se ale autor dokáže na svá díla dívat s odstupem a softwarovými nástroji je dále posouvat a případně i destruovat, takže se jeho záběr pohybuje od sympatického mainstreamu po vtipný experiment.
Vedle grafického designu a komiksu se Milan Sodoma věnuje i ilustraci, vytvořil obal pro singl skupin See You In Hell / Crow a obálky dvou románů – Zlého snu Davida Glocknera a Dračice Jany Vybíralové a Jana Hlávky.

milansodoma.blogspot.com