MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2011 červenec - srpen

Petr Korunka

Narodil se v Pardubicích, po dokončení Střední průmyslové školy v Hradci Králové absolvoval atelier ilustrace a grafiky u Jiřího Šalamouna a Juraje Horvátha na pražské VŠUP. V roce 2004 pobýval na studijní stáži na Pontifica Catolica del Perú v Limě. Už během studia se kromě ilustrací pro časopisy Nový prostor, Proglas nebo týdeník A2 začal věnovat i grafickému designu. Prosadil se také jako knižní ilustrátor, když svými pracemi doprovodil publikace V počátku cesty Michala Dlouhodobého, Měsíc v Žaluzii Pavly Šťastné, Povídky z Podkrkonoší Evy Koudelkové nebo Za vlast a císařovnu Aloise Jiráska. Jeho zatím poslední ilustrace lze nalézt v knize Pověsti od Nisy a Kamenice, kterou v roce 2010 vydalo nakladatelství Bor.

V oblasti komiksu stojí za připomenutí především Korunkova spolupráce s oceňovaným filmovým scénáristou a literátem Edgarem Dutkou, jejímž výsledkem je kreslený příběh Odvážní mladí muži na visutém laně (vydáno jako součást diplomové práce na VŠUP). Kreslířovu aktuální komiksovou tvorbu reprezentuje album Radiator a Recyk- lator, které se v brzké době dočká druhého dílu. Jeho komiksy dále vyšly v časopisech Stripburger, KomiksFEST revue a ve sborníku Mutabox.

Pro většinu Korunkovy tvorby je typická tísnivá atmosféra a pocit zmaru, v čemž se blíží například Josefu Bolfovi. Na rozdíl od něj ale má radostnou povahu a rád podniká výlety do krajiny na silné motorce. www.cervenypes.cz